Jachting prakticky: Pozor na remorkéry

0
Velké remorkéry za sebou dělají obří vlny.

Remorkéry jsou užitečné lodě, které ovšem mohou být i nebezpečné, zejména pokud jsou velké a vy se k nim dostanete příliš blízko. Velké námořní remorkéry mají krátké trupy a ty nejsilnější motory v celé galaxii. Když zrovna nic netáhnou, často plují velkou rychlostí a vytvářejí za sebou nečekaně velkou brázdu a vlny.

Pokud máte sebemenší podezdření, vyhněte se obloukem.

V noci, zvláště na úzkých vodních cestách, vás mohou snadno překvapit. Pokud máte sebemenší důvod domnívat se, že plavidlo s jedním motorovým světlem, které se k vám v noci blíží, by mohl být remorkér bez taženého plavidla, vyhněte se mu opravdu velkým obloukem. Vlnobití, které za sebou nechává, vám v okamžiku zaplaví celý kokpit.

Sdílejte
Předchozí článekLa Grace: Opravy Varazze 2015
Další článekKolem mysu Horn v roce 1936
Tom Cunliffe je mezinárodně uznávanou autoritou v oblasti námořního jachtingu. Napsal více jak 25 knih a je pravidelným přispěvovatelem jachtařských magazínů Yachting Monthly, Practical Boat Owner, Yachting World a Sail Magazine. V Čechách vyšla jeho velmi úspěšná kniha Velká kniha umění jachtingu, která se mezi českými jachtaři těší značné oblibě.